آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ ها از سوم مهر

محمدعلی زلفی‌گل امروز (دوشنبه) در حاشیه اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور در جمع خبرنگاران در مورد آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ گفت: با توجه به اینکه روز شنبه اول مهر است و روز یکشنبه دوم مهر هم سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) تعطیلی رسمی است، سال تحصیلی دانشگاه‌ها از سوم مهرماه آغاز می‌شود.

پایگاه خبری مطبوعات فارس به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: البته برای ورودی‌های جدید دوره کارشناسی به‌دلیل اینکه دانشجو معلمانی که از طریق آموزش و پرورش قرار است، پذیرفته شوند، چند برابر اضافه می‌شوند و موضوع صلاحیت‌های علمی و مصاحبه علمی و گزینش آن‌ها مطرح است، مجبور بودیم فرصتی به آن‌ها بدهیم تا آموزش‌وپرورش اقدامات لازم را انجام دهد.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: همچنین امسال آزمون سراسری ۱۴۰۲ برای پذیرش دانشجو در ۲ نوبت برگزار شد و برای اولین‌بار تأثیر قطعی معدل را داشتیم که این اطلاعات باید از طریق آموزش‌وپرورش به سازمان سنجش و آموزش کشور ارسال می‌شد، بنابراین ورودی‌های جدید از هفته سوم مهر پذیرش می‌شوند.

زلفی گل یادآور شد: در اجلاس امروز به روسای دانشگاه‌ها متذکر شدم که مردم سرمایه زندگی و فرزندان خود را به ما به امانت می‌سپارند، باید تلاش کنیم، امانت‌دار امینی برای آینده‌سازان کشور باشیم. من قول می‌دهم، تمام تلاش خود را انجام دهم تا عزیزان دانشجو در کمال امنیت و آرامش و آسایش بتوانند فعالیت‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری خود را پیگیری کنند و از دوران دانشجویی نهایت استفاده را برای ارتقای علمی خود و کسب تجربه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی ببرند.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات