استقبال از قرض الحسنه به خاطر آموزه های دینی است

معاون شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس گفت: جامعه اقبال خوبی نسبت به قرض الحسنه پیدا کرده است و استقبال از قرض الحسنه به خاطر آموزه های دینی بالاست.

مطبوعات فارس، مسعود ضمیری نژاد، امروز در جمع خبرنگاران گفت: خبرنگاران شغل سختی دارند و تایید، تهیه و انتقال خبر به درستی از وظایف خبرنگاران است.

معاون شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس افزود: بانک مهر شاکله قوی از 10 بانک دولتی دارد و سرمایه اولیه آن 50 هزار میلیارد تومان است که با تایید هیات مدیره به یکصد هزار میلیارد خواهد رسید و این افزایش باعث ارتقا قدرت بانک می شود و باعث افزایش ارائه وام به مردم خواهد شد.
فروش بلیط چارتری بهترین قیمت : ایران چارتر


وی با اشاره به اینکه تا 2 سال قبل تسهیلات کم بود اما امسال سقف هر نفر 300 میلیون تومان است و اشخاص حقوقی و شرکت ها تا 750 میلیون تومان می توانند دریافت وام کنند، تاکید کرد: جامعه اقبال خوبی نسبت به قرض الحسنه پیدا کرده است و استقبال از قرض الحسنه به خاطر آموزه های دینی بالاست.

ضمیری نژاد با یادآوری این مطلب که طرح «مهریار» طرحی است که شرکت ها و سازمان ها تسهیلات برای کارمندان داشته باشند و با پرداخت حقوق می تواند تسهیلات برای کارمندان فراهم کند، اضافه کرد: تاکنون یک هزار و 800 ارگان از این طرح استفاده کردند.

معاون شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس اضافه کرد: منابع بانک مهر ایران از 200 هزار میلیارد تومان فراتر رفته است که نشان از اعتماد مردم به بانک دارد.

وی نسبت مطالبات بانک قرض الحسنه مهر ایران را نیم درصد عنوان کرد و گفت: 99 و نیم درصد مردم اقساط را در سررسید اقساط خود، پرداخت می کنند.

ضمیری نژاد با یادآوری این مطلب که نرخ کفایت سرمایه بانک مهر ایران هشت و هشت دهم درصد است که هشت دهم درصد از مابقی بانک ها بیشتر است، افزود: در یک سال گذشته سه ملیون و 340 هزار فقره وام و در پنج ماه گذشته یک میلیون و 340 فقره وام به مردم پرداخت شده است که مبلغ کل وام ها یک هزار و 428 میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات خرد یکی از دغدغه های مسئولین و مجلس است از این رو سامانه ضمان راه اندازی کردیم که اعتبار سنجی افراد به صورت آنلاین انجام می شود و حتی خود فرد هم می تواند در صورت تایید سامانه ضامن خودش شود و در یک سال اخیر، 435 هزار فقره وام بدون ضامن توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران پرداخت شده است، اضافه کرد: هفت هزار و 317 فقره در پنج ماه اخیر تسهیلات بدون ضامن هم در فارس پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه تمام برنامه ریزی ها بر اساس آنلاین شدن افتتاح حساب و دریافت وام است، اضافه کرد: تعداد افتتاح حساب آنلاین یک هزار و 294 هزار بوده و 443 هزار تسهیلات هم به صورت آنلاین پرداخت شده است.
خرید مطمئن بلیط هواپیما آنلاین : ایران چارتر


معاون شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس با اشاره به اینکه نرم افزار همراه بانک، بانک قرض الحسنه مهر ایران یک میلیون و 457 هزار کاربر دارد، اضافه کرد: در حوزه پرداخت وام فرزندآوری و ازدواج هم هیچ فردی وجود ندارد که در صف وام مانده باشد، افراد یا وام را دریافت کرده اند و یا در حال تکمیل پرونده مربوطه هستند و 35 هزار و یکصد نفر وام فرزندآوری پرداخت شده است.

وی افزود: تسهیلات بنیاد مسکن به سه هزار 490 نفر و تسهیلات بنیاد برکت به چهار هزار و 500 نفر پرداخت شده است.

ضمیری نژاد با اشاره به آمار استان فارس هم گفت: منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران، 82 هزار میلیارد تومان است که رشد 43 درصدی از خود نشان می دهد و تعداد وام ازدواج در استان 734 فقره و یک هزار و 290 فقره فرزندآوری، 55 فقره وام به مددجویان کمیته امداد و 10 فقره وام به مددجویان بهزیستی ارائه شده است.

معاون شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران استان فارس با اشاره به اینکه در فارس 43 هزار و 700 نفر حساب آنلاین باز کرده اند، افزود: نسبت مطالبات در استان فارس، 28 صدم درصد است.

وی با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران جز هزار بانک برتر دنیا با رتبه 883 شده است، اضافه کرد: این بانک جز بانک های برتر در غرب آسیا با سرمایه 773 میلیون دلار است.

ضمیری نژاد با یادآوری این مطلب که برنامه ریزی شده است که کارمزد وام را صفر کند و مزد خدمت را جایگزین کند، اضافه کرد: اوراق قرض الحسنه در بورس به مبلغ یکصد میلیارد تومان به فروش رفت و در بحث اوراق تسهیلات و مشوق های خاصی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح «مهر پوز» هم گفت: افرادی که دستگاه پوز و حساب از بانک‌ مهر ایران گرفته اند، در بازه جشنواره که از 17 تیر تا پایان شهریور است، می توانند از یک و نیم برابر حالت عادی میانگین حسابشان برای تسهیلات استفاده کنند.

ضمیری نژاد با اشاره به اجرای طرح «نذر علم» هم گفت: این تسهیلاتی است که با کارمزد صفر درصد است و منافع آن به جامعه المصطفی می رسد.


وی در پایان گفت: 21 شعبه بانک قرض الحسنه مهر ایران در فارس وجود دارد و مجوز تاسیس سه شعبه در شهرستان ها را گرفته ایم و پنج باجه هم در حال افزایش است در انتظار تایید وزارت اقتصاد هستیم.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات