رییس هیات دو و میدانی استان فارس استعفا کرد

حواشی مسابقات دو ماراتن شیراز دامن رییس هیات دو و میدانی استان فارس را هم گرفت و روح الله نجمی از سمت خود استعفا کرد. 

پایگاه خبری مطبوعات فارس: در متن استعفای روح الله نجمی خطاب به سرپرست فدراسیون دو و میدانی که روز دوشنبه تصویر آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: اینجانب استعفای خود را از مسئولیت هیات دو و میدانی استان فارس اعلام می دارم.

۱۵ اردیبهشت که روز شیراز نامیده شده، مسابقات دو ماراتن برگزار شد که در آن حدود ۸۰۰ دونده زن و مرد در مسیری جداگانه به رقابت پرداختند که با حاشیه‌هایی همراه بود.

تشکیل پرونده قضایی

نخستین ترکش برگزاری این مسابقات متوجه مسئولان ورزش شد و روابط عمومی دادگستری فارس از تشکیل پرونده قضایی برای مسئولان برگزار کننده این مسابقات خبر داد.

در این اطلاعیه آمده بود:‌ در پی انتشار تصاویری از مسابقات دو و میدانی در شیراز و حضور زنان بی حجاب در این مسابقه در حاشیه برگزاری روز شیراز، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان دستور تشکیل پرونده قضایی و احضار مسئولان برگزار کننده را صادر کرد.

سید مصطفی بحرینی دادستان مرکز فارس با بیان اینکه قصور، ترک فعل و تقصیر احتمالی مسئولان در این خصوص با جدیت بررسی می شود، گفت: پس از این اقدام ساختار شکنانه، سرپرست ورزش و جوانان استان، مدیر ورزش و جوانان شیرازو رییس هیات دو و ‌میدانی و مسئولان انتظامات برگزاری مسابقه جهت ارایه توضیح به دادستانی احضار شده اند.


مسیر کاملا مجزا

همچنین فرماندار شیراز ۱۵ اردیبهشت ماه در مصاحبه با ایرنا گفته بود:‌ این مسابقات به مناسبت روز شیراز، ویژه بانوان و آقایان در ۲ مسیر کاملا مجزا برگزار شد.

لطف الله شیبانی ادامه داد: تمهیدات لازم برای برگزاری این مسابقه از حدود ۲ ماه قبل انجام و ثبت نام برای شرکت در این مسابقه از سراسر کشور انجام شده است.

فرماندار شیراز با بیان اینکه ۳۲۰ نفر زن و ۴۵۰ نفر مرد در این مسابقه شرکت کردند،گفت: حاشیه ها و شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر برگزاری همزمان مسابقات بانوان و آقایان در یک مسیر در حال انتشار است که این مطلب قویا تکذیب می شود.

رییس فدراسیون رفت، سرپرست آمد

پیش از این نیز رییس فدراسیون دو و میدانی استعفای خود را به وزیر ورزش و جوانان اعلام کرده بود که مورد قبول واقع شد و افشین داوری که پیشتر سابقه ریاست فدراسیون برعهده داشت به عنوان سرپرست معرفی شد.

مسابقات دو ماراتن روز شیراز برای دومین سال برگزار شد.‌

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات