قتل عمو در شیراز و پایان فعالیت شرکت هرمی در لارستان

مسئولان انتظامی استان فارس از قتل عمو در شیراز توسط برادرزاده با استفاده از کلت کمری و بر اثر اختلافات خانوادگی و همچنین انهدام باند موسوم به شرکت هرمی بلم با ۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری در لارستان خبر دادند. 

پایگاه خبری مطبوعات فارس: جانشین معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس روز دوشنبه از دستگیری قاتل ۲۴ ساله که عموی خود را به قتل رسانده بود در شیراز خبر داد.

سرهنگ حمید افرامن اظهار داشت: پس از گزارش پلیس ۱۱۰ مبنی بر یک مورد درگیری منجر به قتل در یکی از محلات شهرستان شیراز، بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری "۲۴ ابوذر" به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد جوانی ۲۴ ساله به دلیل اختلافات خانوادگی با عموی ۲۸ ساله خود در منزل درگیر و با استفاده از کلت کمری آن را مجروح می‌کند.

جانشین معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس با بیان اینکه مضروب پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده فوت می‌کند، تصریح کرد: با سرعت عمل و تلاش مأموران انتظامی شیراز، قاتل که از صحنه قتل متواری شده بود در کمتر از ۹ ساعت در مخفیگاهش دستگیر و یک قبضه کلت کمری از وی نیز کشف شد.

افرامن با بیان اینکه قاتل پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، گفت: عاقبت اندیشی در امور، بالا بردن آستانه تحمل، داشتن مهارت حل مسئله و احترام به قانون می‌‎تواند از وقوع جرائم این چنینی جلوگیری کند.

پایان فعالیت شرکت هرمی موسوم به بلم با ۸۰ میلیارد کلاهبرداری در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان نیز از انهدام باند موسوم به شرکت هرمی بلم با ۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبر داد و گفت: در این رابطه ۲ نفر بازداشت شدند.

سرهنگ سیدمحمد یوسفی افزود: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی به هویت‌های معلوم با ارتباط گیری از خارج کشور با شرکت هرمی شبدر چهار برگ (بلم) اقدام به مهره‌گیری و عضویابی به صورت هرمی و خرید و فروش ارز دیجیتال به بهانه افزایش سریع سرمایه از اقشار مختلف مردم کلاهبرداری می‌کنند که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی تحقیقات خود را آغاز و با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه متهمین را در این شهرستان شناسایی و پس از هماهنگی‌ با مرجع قضائی آنها را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی لارستان ادامه داد: پس از انتقال متهمان به مقر انتظامی و مواجه شدن با مستندات پلیس به جرم خود مبنی بر ۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان با شگرد تشکیل باند هرمی موسوم به شرکت بلم اعتراف کردند.

یوسفی با بیان اینکه تا کنون ۴۲ نفر از شکات به مقر انتظامی مراجعه و از این شرکت هرمی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده‌اند، گفت: متهمین برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: خوش باوری و عدم اطلاع افراد از جوانب و پیامدهای عضویت در شرکت های هرمی، ایجاد امید کاذب پول‌دار شدن، سطحی نگری افراد جوان و بی تجربه به قضایا و وسوسه زود پولدار شدن از مهمترین علل افزایش فعالیت افراد در این شرکت‌ها است که از عموم مردم تقاضا می شود به هشدارهای پلیس توجه ویژه کنند تا در دام افراد شیاد نیافتند.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز واقع است.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات