نایب‌قهرمانی آزادکاران ناشنوا در قهرمانی جهان

آزادکاران جوان ناشنوای ایران با کسب ۲ مدال طلا ، ۲ نقره و ۲ برنز نایب‌قهرمان مسابقات قهرمانی جهان کشتی در قرقیزستان شدند. 

00 : 18 شنبه 18 شهریور 1402

پایگاه خبری مطبوعات فارس به نقل از ایسنا، در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان در بیشکک قرقیزستان آزادکاران جوان به مصاف حریفان خود رفتند و در پایان با کسب شش مدال نایب قهرمان شدند. در این مسابقات قزاقستان بر سکوی نخست ایستاد و ترکیه سوم شد.

برای تیم ایران علیرضا رمضانی و بهنیا امامی مدال طلا، شاهرخ شکوهی و ابوالفضل محمدی مدال نقره و یاشار حسینی و محمدحسن رحیمی مدال برنز را کسب کردند.

نتایج مسابقات جوانان آزادکار به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا رمضانی در دور اول ۱۰ بر صفر کشتی گیر اوکراین را شکست داد، در دور دوم ۱۲ بر ۲ حریف قزاقستات را مغلوب کرد و در نیمه نهایی ۱۰ بر صفر کشتی گیر آمریکایی را شکست داد و در فینال ۱۳ بر صفر کشتی گیر ترکیه را شکست داد و قهرمان شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم بهنیا امامی در دور اول کشتی گیر قزاق را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و در دور دوم کشتی گیر ترکیه را ۱۰ بر صفر شکست داد و مدال طلا را کسب کرد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم شاهرخ شکوهی حریف ترکیه را ضربه فنی کرد و در دومین مبارزه نیز کشتی گیر قزاقستان را ضربه فنی کرد در فینال برابر کشتی گیر هند ضربه فنی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم ابوالفضل محمدی در دور اول کشتی گیر ارمنستان را ضربه فنی کرد و در مصاف با کشتی گیر اوکراین ۱۲ بر ۲ به برتری رسید در فینال ۱۴ بر ۴ مغلوب کشتی گیر قزاقستان شد و به مدال نقره مسابقات رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یاشار حسینی در کشتی اول ۸ بر ۱ نتیجه را به حریف قراقستانی واگذار کرد و در کشتی دوم به دلیل انصراف حریف ترکیه حسینی برنده میدان معرفی شد، حسینی در مصاف با کشتی گیر اوکراین ضربه فنی شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم محمدحسن رحیمی در دور اول کشتی گیر قزاقستان را ۱۳ بر صفر مغلوب کرد و در دومین مسابقه خود ۱۲ بر ۴ مغلوب کشتی گیر آمریکا شد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم سید امیرعباس رزاقی برابر حریف ترکیه ضربه فنی شد و در مبارزه دوم ۱۳ بر ۳ نتیجه را به کشتی گیر ارمنستان واگذار کرد و در مصاف با کشتی گیر قزاقستان ۱۱ بر صفر مغلوب شد.

مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد بزرگسالان ناشنوایان از صبح فردا یکشنبه ۱۹ شهریور در بیشکک قرقیزستان برگزار می شود.