قابلیت ایجاد نام کاربری به واتس‌اپ می‌آید

در آخرین نسخه بتا اندروید اپلیکیشن واتس‌اپ، گزینه جدیدی برای تنظیم نام کاربری به پروفایل کاربران اضافه شده است. 

پایگاه خبری مطبوعات فارس: هرچند واتس‌اپ محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان در جهان محسوب می‌شود، اما از نظر ویژگی و قابلیت‌ها، سایر برنامه‌های پیام‌رسان مانند تلگرام برتری قابل‌توجهی دارند. اکنون در گزارش جدیدی گفته شده واتساپ قصد دارد به کاربران خود قابلیت تعیین نام کاربری را ارائه کند.

همانطور که نشریه WABetaInfo با گزارش جدید خود اعلام کرده، در جدیدترین نسخه بتا اندروید برنامه واتساپ، فیلد جدیدی در بخش پروفایل کاربران قرار دارد که از آن‌ها می‌خواهد یک نام کاربری منحصر‌به‌فرد برای خودشان انتخاب کنند. با این وجود، هنوز حتی مشخص نیست که نام‌های کاربری در برنامه پیام‌رسان متعلق به شرکت متا چگونه کار خواهند کرد!

نام کاربری‌ها حریم خصوصی کاربران واتس‌اپ را افزایش می‌دهند

با این وجود، قابلیت انتخاب نام کاربری می‌تواند تغییر قابل‌توجهی در زمینه پیدا کردن افراد و همچنین افزایش حریم خصوصی کاربران ارائه کند، زیرا در حال حاضر، کاربران این برنامه برای ارتباط با دیگران باید شماره یا کد QR خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، گفته شده مکالماتی که با نام کاربری آغاز می‌شود، از قابلیت رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی خواهند کرد.

واتس‌اپ در چند وقت گذشته روی ویژگی‌های قابل‌توجهی کار کرده و حتی برخی از آن‌ها را در دسترس کاربران خود قرار داده است. از جمله قابلیت‌های جدید این سرویس پیام‌رسان، می‌توان به امکان ویرایش پیام‌ها تا 15 دقیقه پس از ارسال اشاره کرد. در کنار پیام‌های ادیت‌شده با این قابلیت، کلمه Edited نمایش داده می‌شود؛ البته مخاطب به تاریخچه ویرایش‌ها دسترسی پیدا نمی‌کند. کانال‌ها دیگر قابلیت جذابی است که واتس‌اپ ظاهراً پس از تلگرام و اینستاگرام، در حال کار روی آن است.

درباره قابلیت تعیین نام کاربری، هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی در دسترس کاربران واتس‌اپ قرار خواهد گرفت. با این وجود، احتمالاً ابتدا آزمایش‌کنندگان نسخه بتا در تمام پلتفرم‌ها به آن دسترسی خواهند داشت و سپس به کاربران ارائه می‌شود.

برچسب ها :
 
از   0   رای
0

عکس های خبر

نظرات