اف‌۱۶های غرب هم اوضاع را چندان تغییر نمی‌دهند

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز (سه‌شنبه) گفت، ارسال‌ تسلیحات جدید غرب به کی‌یف، از جمله هواپیماهای اف-۱۶، نمی‌تواند اساسا وضعیت را تغییر دهد. 

پایگاه خبری مطبوعات فارس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یوری ساک، مشاور وزارت دفاع اوکراین روز دوشنبه گفت که هلند ممکن است اولین کشوری باشد که جت‌های جنگنده اف-۱۶ را به کی‌یف تحویل می‌دهد.

پسکوف به خبرنگاران گفت: «بدیهی است که تصمیمی برای افزودن هواپیماهای اف-۱۶ گرفته شده است، اما مانند سایر انواع سلاح‌ها، این امکان تغییر اساسی وضعیت در جبهه جنگ را ندارد.»

وزیر دفاع هلند امروز (سه‌شنبه) گفت، این کشور منتظر چراغ سبز آمریکا برای آغاز آموزش خلبان‌های اوکراینی به منظور پرواز با جنگنده‌های اف-۱۶ است.

وزیر دفاع هلند پیش از نشست وزرای اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: ما بر روی یک چارچوب زمانی قطعی به منظور آغاز آموزش خلبان‌های اوکراینی کار می‌کنیم و مهم است که این آموزش زودتر انجام شود. ما به چراغ سبز و تایید آمریکا نیاز داریم تا به همراه دانمارک، بلژیک، انگلیس و سایر متحدان این کار را انجام دهیم. هلند به گفت‌وگو با متحدانش درباره گام بعدی که تامین جنگنده‌های اف-۱۶ برای اوکراین است، ادامه می‌دهد اما اکنون این مساله روی میز مذاکره قرار ندارد.

برچسب ها :
 
از   1   رای
5

عکس های خبر

نظرات