رئیس کل دادگستری فارس خبر داد

رهایی محکوم به قصاص از چوبه دار در فارس

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در توضیح این پرونده، گفت: حدود هفت سال پیش در یکی از روستاهای شهرستان کوار در استان فارس، به دنبال اختلاف بین ۲ خانواده درگیری واقع و جوانی کشته شد؛ بعد از تشکیل پرونده و انجام مراحل رسیدگی قضایی، قاتل به قصاص نفس محکوم و رای از سوی دیوان عالی تایید شد.

مطبوعات فارس/ به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، موسوی ادامه داد: با نهایی شدن حکم و شرایط پرونده، اعضای شعبه ۷۲ شورای حل اختلاف شیراز تلاش خود را برای اخذ رضایت اولیای دم آغاز کرد و پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری مستمر موفق و مقرر شد که با پرداخت دیه، خانواده مقتول از قصاص بگذرند.

رئیس شورای قضایی فارس افزود: خداوند در آیه ۱۷۸ از سوره بقره عفو وگذشت به ویژه در حال قدرت بر انتقام و مجازات را ستوده و بر کسانی که در موضع قدرت وتوان قرار دارند ولی از حق خویش می گذرند و با بزرگواری چشم بر مجازات می بندند آفرین می‌فرستد وآن را به عنوان امری معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می‌دهد.

این مقام قضایی با قدردانی از خانواده اولیاء دم در این پرونده، گفت: اگر قرار باشد تمام خطاکاران در هر وضعیتی که هستند مجازات شوند و هرکس آزار و اذیت دیگری را تلافی کند صحنه زندگی بشر به جهنم سوزانی از خشم، کینه و نفرت تبدیل خواهد شد و اینجاست که فضایل اخلاقی و عالی انسانی نقش پراهمیتی پیدا می‌کنند.

موسوی با اشاره به ارزش و مرتبه بسیار والای صلح و سازش از دیدگاه شرع مقدس اسلام و تاکید بر این موضوع در آیات و روایات متعدد، گفت: تمام توان و ظرفیت مجموعه شوراهای حل اختلاف استان را برای ایجاد صلح و سازش میان اصحاب پرونده ها به کار گرفته‌ایم و این روند را در آینده نیز با قدرت و تلاش بیشتر ادامه می‌دهیم.

برچسب ها :
 
از   9   رای
3.1

عکس های خبر

نظرات